top of page

Over de liefde

Katrien Berckmoes

Tot hiertoe heb ik nog geen blog gewijd aan iets wat me eigenlijk wel nauw aan het hart ligt: de relatie met je partner, je levensgezel, of hoe je hem of haar ook zou noemen, kortom: je liefdesrelatie. Want die loopt heel vaak niet van een leien dakje.

Een cliënt van me vroeg zich bijvoorbeeld af of hij er wel juist aan had gedaan om een relatie te hebben beëindigd. Zijn ex-partner toonde immers nog steeds interesse in hem, en daardoor begon hij opnieuw te twijfelen.

Op dat moment had ik eigenlijk niet onmiddellijk een pasklaar antwoord. Hoe weet je inderdaad ook of iemand echt bij je past? En of je dus met die persoon verder moet in het leven of niet?

Het gesprek ging verder over andere zaken, en tenslotte ging het even kort over zijn familie. Daarin was de situatie ook vrij complex, maar mijn cliënt vertelde dat hij zich heel erg thuis voelde bij zijn oma, meer nog dan bij zijn eigen ouders. Hij verwoordde het zelf als volgt: ‘ja, je weet wel, bij mijn oma voel ik me gewoon heel erg thuis, daar kan ik mezelf zijn’.

Toen besefte ik dat hij eigenlijk zonder het te beseffen het antwoord geformuleerd had op zijn eerdere vraag in verband met liefdesrelaties. Want is dat niet net het teken van een goede relatie? Dat je bij die persoon het gevoel hebt dat je volledig jezelf kan zijn? Dat, ongeacht waar je je fysiek ook bevindt, je je bij die persoon eenvoudigweg thuis voelt?

Ondertussen zijn we alweer enkele gesprekken verder. En het toeval wil dat mijn cliënt onlangs iemand nieuw heeft ontmoet, met wie hij graag een relatie zou starten. Het is allemaal nog heel pril, maar mijn cliënt zei nu spontaan:

‘Met deze vrouw wil ik echt iets beginnen! En terugdenkend aan een eerder gesprek tussen ons… ik voel nu iets helemaal anders dan voor mijn vorige vriendin. Mijn vorige vriendin hield ik, zonder het te beseffen, zelfs een beetje verborgen voor mijn familie en vrienden. En nu zou ik, zelfs nog voordat we een koppel zijn, haar al willen voorstellen aan iedereen die ik ken.’

Na ons gesprek kon ik enkel maar glimlachen. Om hoe mooi het leven en de liefde ook kan zijn.

Katrien berckmoes, Kasteellei 141, 2110 Wijnegem

Lid van de beroepsverenigingen

Heb je een vraag? Wil je graag een afspraak maken voor een sessie of je inschrijven voor een les?

Je kan me contacteren via dit formulier

Bedankt voor de inzending!

Je kan me ook bereiken via mail/GSM

info@katrienberckmoes.be

+32 (0) 479 32 86 44

Heb je vragen? Maak je graag een afspraak voor een sessie of wil je je inschrijven voor een groepsles? Neem gerust contact op met Katrien Berckmoes via dit formulier, per mail of GSM

Volg me gerust op: 

  • Instagram
  • Facebook
  • LinkedIn

Maar daar deel ik eerder de kleine momenten in het leven die me blij maken... dus...

Wil je graag op de hoogte gebracht worden over nieuwe lessenreeksen Lu Jong en Shiné?

Schrijf je dan in voor de nieuwsbrief

Bedankt voor de inzending!

Door je in te schrijven erken je dat je gegevens worden gebruikt volgens de GDPR wetgeving

© 2022 Katrien Berckmoes, Kasteellei 141, 2110 Wijnegem, ondernemingsnr: 0877.157.934, lid van beroepsverenigingen Naturo, ACBS (ACT therapeute), en MWTT (Lu Jong teacher)

Dankjewel aan Els van der Klugt en Elise Wuyts voor de foto's op de home page & about page 

bottom of page